Nahlásit nefunkční video / Zvuku

Defenestrace 1618

Defenestrace 1618


Originální název - Defenestrace 1618
Česko / Rakousko / Německo / FrancieJan. 01, 201885 Min.
Vaše hodnocení: 0
10 1 Hlasů

Přispějte na provoz a rozvoj webu Finančním darem. 636 Zhlédnutí Nahlásit nefunkční video

  • Přehrát film / Jazyk CZ/SK dabing
  • Play Language US

Jak malá pražská událost uvrhla Evropu do třicetileté války. Hraný dokument o druhé pražské defenestraci a událostech následujících… 23. května 1618 došlo na Pražském hradě, v sídle českých králů, k podivné události: představitelé českých protestantských stavů vyhodili z oken dva nejvyšší představitele králova úřadu. V Čechách tehdy vládl římský císař Matyáš Habsburský, spolu se svým budoucím nástupcem Ferdinandem Štýrským. Šlo o vyvrcholení vleklého náboženského sporu s jasně politickými důsledky. Všichni zúčastnění věřili v platnost klasické zásady „čí země, toho víra“, rozuměli jí však každý jinak. Kdo je pánem země, kdo rozhoduje o náboženství? Král, toho času katolík, anebo každý šlechtic na svém vlastním panství? Incident vešel do dějin jako „pražská defenestrace“… V roce 1618 se tak Čechy staly pokusnou laboratoří procesu, který se týkal většiny Evropy. Symbolizovala ho existence dvou silných nábožensko-politických bloků: evropských protestantských zemí (v čele s německými knížaty) a katolických států (pod vedením španělských a rakouských Habsburků). Spor se netýkal jenom náboženství, ale i povahy politické moci. Zatímco protestantské stavy se snažily o její decentralizaci, katoličtí panovníci stavěli základy absolutistické monarchie. Pražskou defenestrací tak začal nejničivější a nejkrvavější náboženský konflikt jaký starý kontinent do té doby zažil. Zapsal se do dějin jako „třicetiletá válka“. Dal vzniknout novému uspořádání evropského prostoru a nové mentalitě jeho obyvatel. (Česká televize)

Defenestrace 1618

Režie

Režisér

Hrají

IMDb Hodnocení 7.3 266 Hlasů

Než nahlásíte že nejde film !

 

>Načtení filmů může trvat až minutu dle vytíženosti serverů, nejsme provozovateli a tak to neovlivníme ..

 

Spuštění filmů někdy trvá trošku déle tak vyčkejte! Když se objeví Error Coder: 224003 nebo něco podobného pak postupujte následovně.

filmy jsou i na jiných stránkách a tak se stává že servery jsou tak zatížené že filmy občas nefungují , v mnoha případech stačí chvilku počkat a načíst stránku znovu a film se rozběhne .

 

Načtěte stránku s filmem znova “ zmáčkněte na klávesnici F5

 

 

Vyberte jiný zdroj videa

 

   

Jestli stále nejde počkejte chviličku a zkuste znova načíst stránku znova ! ( F5 ) 

 

 

Po odkliknutí tří stránek, se vám pustí film...!

 


Podobné tituly

Čas plyne i v dešti
Slunce je také hvězda
Vánoční koleda
Kdo hledá zlaté dno
Muž na laně
Děvčátko, které bydlí na konci ulice
Cloud 9
Truman Show
Talenty a ctitelé
Legenda o upírech
Ve znamení lásky
Titanic
TOPlistTOPlist