Nahlásit nefunkční video / Zvuku

 

Než nahlásíte že nejde film !
 
1 - Načtěte stránku s filmem znova “ zmáčkněte na klávesnici F5 “.
2 - Vyberte jiný zdroj videa .
 
Jestli stále nejde počkejte chviličku a zkuste znova načíst stránku znova !
 
Jestli stále nejde spustit film tak je načase nahlásit že nefunguje a nezapomeňte vyplnit email aby jsme Vás informovat o opravě . 

Sdílejte tento film pomocí tlačítek níže. 27 Zhlédnout Nahlásit nefunkční video

  • Play - Zdroj / 1

Zlá krev: 1x1

Epizoda 1

Martrinu Nedobylovi se zřítil jeden z jeho nedostavěných domů a zabil několik zedníků. Vinu měl nekvalitní materiál. Karel Pecold, mladý zedník, který na stavbě jen o vlásek unikl smrti, agituje své druhy, aby svědčili proti Nedobylovi u soudu. Dopustí se při tom urážky císaře a je zatčen. Jeho sestra Růžena prosí doktora Helebranta, aby jejímu bratrovi pomohl. Helebrant slíbí a Růžena se z vděčnosti stane jeho milenkou.

Bětuše vyčítá Bornovi, že poslal syna Míšu z prvního manželství do vídeňské polepšovny. Je to polepšovna pro mladistvé delikventy z lepších rodin a má statut gymnázia.

Začíná proces s Nedobylem. Zpočátku se zdá, že všichni nebezpeční svědkové ze stavby jsou zastrašení, mluví vyhýbavě a Nedobyla neobviňují. Pak dostane slovo hlavní svědek Karel Pecold a obviní Nedobyla ze smrti čtyř zedníků. Nedobyl ztrácí půdu pod nohama. A to ještě nepromluvil jako svědek jeho úhlavní nepřítel, stavební rada Herzog, jehož se nejvíce obává…

Jan. 25, 1987